První šupina – Killersbaits.cz

První šupina

LABE Březen. Zdálo by se, že studené období roku patří k nejhorším částem sezóny na lov kaprů. Ano, částečně to je pravda. Číhá zde několik překážek, které samotný lov značně ztěžují. Lov kaprů na hranách kdy Zima Končí a Jaro Začíná není jednoduchou záležitostí. Je zapotřebí se na naše výpravy za kapry pořádně připravit . Pokud nic nepodceníme, pak je šance na nejaký ten úlovek reálná.
Velkým nedostatkem může pro některé rybáře být nedostatek fantazie při předkládání boilies kaprům. Cílem zatraktivnění boilies je totiž udělat něco jinak! Nabídnout ho rybám v jiné podobě, která je možná více zaujme a přiměje k záběru, než oproti spoustě jiných nástrah od ostatních rybářů. Musíme vymyslet prostě něco zajímavého.

Základní podstatnou součástí je mít aspoň základní znalost místa a dna v úseku, kde chci položit montáže. To se dá zjistit několika způsoby. Ta nejlepší a nejrychlejší možnost je člun s echolotem nebo zavážecí lodička, která má takové možnosti také. Další možností jsou ,zjištění hloubky pomocí klasického olova a Markery… Poslední dobou jsem si oblíbil místa, kde mám možnost položit montáž na dva různé typy dna. První je naplavené bahno, které tvoří takovou mělčinu. Druhou možností je klasické hluboké tvrdé dno, které je asi nejlepší možností k položení montáží… Před samotným lovem ale ještě následovalo připravení místa a hlavně krmení-volte víc druhů krmení s různým rozpadem!

Není to ani hodina od dokrmení a rozezní se můj hlásič a swinger začíná padat Neváhám a rychlým pohybem zvedám prut. Stalo se ale to, co asi žádný rybář nemá rád. Seknutí bylo do prázdna,,,a bez kontaktu s rybou. Takže záběr promarněný a nezbývá, než čekat, že přijde brzo další opatrný záběr . kolen osmé hodiny přichází další akce- záběr a je z toho první vlaštovka výpravy. Kapřík šupináč.. Šetrně rybu odháčkuji na podložce a udělám první rychlé foto a rybu pouštím ,a spokojen na poslední hodinu vrhám montáž na zakrmené místo a po náročném dni lehám do spacáku a neklidný usínám.

Bylo dobré, že jsme nemuseli používat žádné orietační pomůcky. Lovná místa se nacházela přímo u protějšího břehu zátoky, místa krmím každý den 0,5kg boiliesu a 1,5kg partiklu  Ráno vstávám ještě za tmy. Dokrmuji lovná místa a vychutnávám si doušek ranní kávy, ke které si zapaluji.Kolem šesté  hodiny ráno mám krásný pohled na právě vycházející slunce a probouzející se přírodu… Z kochání mě ruší výskok kapříků a plno druhu ryb.Montáže byly na  místech a netrpělivě jsem očekával další záběr ale celé dny se nic nedělo – a záběry přicházejí vždy večer.

Je krátce po osmé hodině, když se ozval můj hlásič. Za pár okamžiků zasekávám svého druhého kapra této výpravy. Kapr zabral na boilie Old Potato 20mm v kombinaci 16mm plovečkou Banana Fisch z protějšího břehu.Rybu se mi podařilo úspěšně zdolat za asistence kamaráda Pavla.

Následující den se nám dařilo a Pavel se také dočkal prvního záběru, bylo to opět na boilie s příchutí Old Potato a malé plovky. Jednalo se také o kapří miminko, rychlé foto a pouští svého prvního Říčního kapříka do vody a následný den druhého.

Velmi znavený uléhám do bivaku a nechávám si zdát o místních velikánech. té krásné hranice dvaceti killogramu.Každou následující noc dostávám na břehu Labe někilik záběru na Old Potato -staré brambory
Jedná se o boilies, které je dělané jak do studené tak i do teplé vody. Má vyváženou nutriční a atrakční hodnotou doplněnou o brambory,škrob a plno cukru a tak je přímo stvořeno pro moje chytání a představu.

Závěrem Vám přeji ať máte v letošní sezoně hodně úspěchů a pečlivě vybírejte čím budete krmit.

Junek Jiří Killers baits

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *